Blagajna

Upravljamo prodavaonicom u kojoj se prodaja bilježi pomoću kasa. Vrlo često kupci žele kupiti kupljenu robu u stranoj valuti, posebno u eurima. Je li moguće registrirati fiskalni iznos u stranoj valuti?

U klubu iz umjetnosti. 111 odjeljak 3a. Točke 1. Zakona o PDV-u, vođenjem evidencije pomoću blagajne, obveznici PDV-a moraju ispisati potvrdu ili fakturu iz sve prodaje, kao i upravljati ispisanim dokumentom kupcu.

U § 10. st. 1. točka 14. Uredbe koja se odnosi na tehničke uvjete, slično § 8. st. 1. točka 14. Uredbe o blagajnama, koja uključuje podatke koji bi se trebali pojaviti na fiskalnom računu, moramo nužno označiti valutu u kojoj se bilježi prodaja, barem za cijeli iznos bruto prodaje.

Glavni kriteriji i tehnički uvjeti koje blagajne žele ispuniti zapisane su u odjeljku 2. Uredbe koji se odnosi na tehničke uvjete.

Dakle, u učenju § 14. st. 1. ove Uredbe, program prodaje u trgovini trebao bi biti, među ostalim funkcija: omogućavanje poreznom obvezniku da promijeni naziv valute u kojoj je prodaja registrirana, ili njezinu kraticu, te da unaprijed programira datu promjenu unošenjem trenutka i vremena promjene; spremanje datuma i vremena početka vođenja evidencije prodaje u stranoj valuti u fiskalnoj memoriji, a također pretvaranje zbroja bruto iznosa prodaje u strane valute pri čemu se rezultat pretvorbe zajedno s tečajem i podnošenjem plaćanja mora voditi na fiskalnom računu s fiskalnim logotipom s logotipom zadatih jedinica ; proračun se mora provesti s osjetljivošću ne manjom od šest decimalnih mjesta, a rezultat pretvorbe mora se zaokružiti na dva decimalna mjesta.

Također za kraticu naziva stranih valuta koriste se oznake koje koristi Nacionalna banka Poljske.

Dakle, ako porezni obveznik namjerava prodati materijale za rad potrošača koji plaćaju cijenu u stranoj valuti, u pravilu mora imati mogućnost da imaju blagajnu s odnosom koji će omogućiti pretvorbu tečaja.

Iz obrazaca koji su utvrđeni u studiji može se zaključiti da plaćanje za kupljene proizvode priznaje život koji se koristi u eurima, jer će vrijednost ugovora biti dana u zlotama. Propisi koji govore o PDV-u ne reguliraju pitanje koji tečaj treba uzeti da bismo pretvorili iznos PLN u EUR.